Tepelná pohoda

Baví

Soubory ke stažení

První kolo Písmenkového projektu, které bylo určeno žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol má již své vítěze.

Dle varianty zadání se jimi v kategorii jednotlivců stali verbální borkyně Kristýna Kučerová žákyně 9. třídy Gymnázia v Lounech a milovník jazykových hrátek Tomáš Kvasnička ze 6.B základní školy Okružní v Mostě. Oba tak získávají permanentku do Aquacentra v Mostě a sportovní pytel.

Vítěz v kategorii skupin vyhlášen nebyl, neboť i školy přihlašovaly do soutěže soubor jednotlivých příběhů žáků z různých tříd, nikoliv jednu konkrétní třídu.

Mimo hlavní kategorie navrhla výběrová komise ještě i zvláštní cenu - Cenu Diplomatu - pro Karolínu MacháčkovouKateřinu Foltýnovou z 9.B z 15. základní školy v Mostě, které vytvořily příběh jako spoluautorky.

Do uzávěrky písmenkového projektu dorazilo úctyhodných 43 příběhů. Po jazykové stránce splnily zadání všechny, ovšem zachovat téma se podařilo jen některým z nich. Nejvíce povídek doručili žáci 15. ZŠ J.A.Komenského v Mostě. Těch, které zcela splnily zadané podmínky, došlo nejvíce ze 6. tříd, konkrétně pak ze Základní školy Okružní v Mostě. Nejdelší příběh se skládal ze 173 slov a 18 vět a zaslala jej žákyně 8.třídy Základní školy Zdeňka Štěpánka v Mostě.

V Písmenkovém projektu se projevila nejen hravost dětí při práci s českým jazykem, ale především jejich fantazie. Většina prací navíc nebyla jen pouhopouhým pospojováním vět se slovy začínajícími na P, ale skutečnými příběhy s pointou.Vítězné příběhy i ostatní  "povedené práce psané pouze pro potřeby Písmenkového projektu" budou postupně zveřejněny v souborech ke stažení vpravo v zelených ikonkách.

Pan Pohoda a jeho ratolesti PU a PE již nyní přemýšlí nad pravidly 2.kola této soutěže, kterou již brzy vyhlásí, tentokráte pro dospělé. Již nyní šla svým žákům příkladem paní učitelka Petra Kratochvílová z 15. ZŠ v Mostě, která mimo soutěž zaslala svůj "Pohodový proslov pedagožky."


Fotogalerie

Předání Ceny Diplomatu
Předání Ceny Diplomatu
Pedagožka Petra Kratochvílová a Kateřina Macháčková
Pedagožka Petra Kratochvílová a Kateřina Macháčková
Vítěz své kategorie Tomáš Kvasnička
Vítěz své kategorie Tomáš Kvasnička

United Energy
www.tepelnapohoda.cz

Copyright (c) 2008, United Energy | webdesign: CZ-Online Webdesign s.r.o. | Mapa stránek