Tepelná pohoda

Baví

Soubory ke stažení

Díky žákům 2. stupně ZŠ a studentům SŠ se postupně naplňuje představa pana Pohody o vytvoření sbírky písmenkových pohádek sestavených ze slov, která začínají pouze na písmenko P. Zaslané příběhy, které splnily podmínky zadání, by již pomalu vydaly na menší knížku pro děti. Ovšem cílem každého sběratele je svou sbírku neustále rozšiřovat a tak se pan Pohoda rozhodl oslovit další skupinu potenciálních autorů, tentokrát dospělé.

Díla 1. kola soutěže ukázala, že fantazie žáků je nezměrná a že i děti umí vytvořit příběhy, které mají myšlenku a jsou velmi vtipné. Pevně věříme, že i mezi dospělými se najdou kreativní psavci, kteří se budou chtít alespoň na malou chvíli stát dětmi.
A tak vás dospěláci vyzýváme: Popusťte uzdu své fantazii a přispějte do sbírky pohádek svým jedinečným příběhem !

PRAVIDLA

Kdo se může do projektu zapojit?
Zúčastnit se mohou všechny osoby starší 18 let bez ohledu na to, zda ještě studují či již pracují. Soutěž je určena všem, kteří rádi pracují s českým jazykem.

Jak se do projektu zapojit?
Podmínkou vaší účasti je vyplnění požadovaných údajů v přihlášce, kterou najdete na těchto stránkách v ikonce vpravo. K přihlášce připojíte vaše literární dílo  a zašlete buď na e-mail: pohoda@ue.cz nebo poštou na adresu: United Energy,a.s., P.O.BOX 22, oddělení PR, Most-Komořany 434 03.

Termín uzávěrky
Uzávěrka je 30. září 2011. Vyhodnocení proběhne do konce roku.

Co se bude hodnotit?
Hodnotit se bude stejně jako v 1. kole jednak dodržení zadání, dodržení tématu, délka, smysl a originalita příběhu.

O co se soutěží?
Všechna díla, která splní zadání, zveřejníme na webových stránkách Tepelné Pohody, vybraná pak v časopise Diplomat.
Autora nejzajímavějšího výtvoru odměníme dárkovým poukazem v hodnotě 500 Kč na služby Aquadromu v Mostě, dále počítačovou sadou (myš, USB flasch, propiska s laserovým ukazovátkem) v praktickém pouzdře a speciálním produktem pro zahřátí těla i duše. Odměněni věcnými cenami budou i další dva autoři vybraných děl.

TÉMA
Musí souviset
s činností United Energy a tepelnou pohodou. Hlavními hrdiny příběhu musí být členové rodiny Pohodovy.


ZADÁNÍ
Vytvořte příběh  sestavený pouze ze slov, která začínají na písmenko P. Minimální rozsah je 15 vět, které mají dohromady minimálně 150 slov.

Pro inspiraci
V ikonce vpravo na úvodní straně rovněž přikládáme "Pohodový proslov pedagožky" paní učitelky Petry Kratochvílové z 15. ZŠ, která nám své dílo zaslala mimo soutěž jako průvodní dopis k přihlášeným příběhům svých žáků. Příběh sice nesouvisí se zadaným tématem, nicméně je ukázkou, že vytvořit smysluplný a poutavý příběh ze slov začínajících pouze na jedno písmenko abecedy určitě lze...

 

 

 


United Energy
www.tepelnapohoda.cz

Copyright (c) 2008, United Energy | webdesign: CZ-Online Webdesign s.r.o. | Mapa stránek