Tepelná pohoda

Baví

Nejvýznamnější projekt v oblasti protidrogové prevence v České republice – Revolution Train – dorazil na mostecké nádraží. Jedinečný a smysluplný projekt se mohl v Mostě realizovat jen díky podpoře teplárenské společnosti United Energy, která tento projekt zafinancovala částkou ve výši 80 tisíc korun.

Podle výroční zprávy PČR se situace na drogové scéně rapidně zhoršila, Drogově závislých přibylo oproti předchozímu roku o tisíc uživatelů. „Prevence selhává, takže se snažíme to trochu změnit. Náš projekt má podle dostupných hodnocení a anonymizovaných anket velký vliv na mládež. Hodnotilo nás na osm set pedagogů a to v 81 procentech velmi kladně. Program žáky rozhodně zaujal, přičemž není založený na žádném zastrašování,“ uvedl autor projektu Pavel Tuma. Projekt protidrogového vlaku je cílen zejména na věkovou skupinu dětí a mládeže od 12 do 17 let. „Jsme velmi rádi, že se tady na Mostecku našel jediný, sociálně odpovědný partner, kterému není lhostejné, co se tady děje a podporuje mládež. Díky společnosti United Energy mají možnost se našeho projektu účastnit i školy tady na Mostecku. Zájem z jejich strany byl obrovský. Zastavili jsme tu na jediný den a během dvou hodin jsme ho naplnili,“ poděkoval za podporu Pavel Tůma.

United Energy každoročně podporuje řadu projektů ve městech Most i Litvínov. „Náš hlavní byznys je právě zde, na Mostecku. Celou tu dobu se snažíme vystupovat jako celospolečensky zodpovědná firma a věříme, že když tu lidé budou spokojeně žít, a to ve smyslu nízké kriminality, dobrého zdravotnictví a dobrého školství, což jsou oblasti, které se snažíme podporovat nejvíce, tak i my se dál budeme rozvíjet,“ podotkl generální ředitel United Energy Milan Boháček, který vlak také navštívil.

„Domnívám se, že tyto druhy projektů mají svůj smysl. Zvláště tady na Mostecku, kde se s problematikou drog setkáváme poměrně často. Proto nás poměrně překvapilo, že jsme v Mostě jediným partnerem projektu“, dodal Boháček. „ Po této informaci jsme se rozhodli původní příspěvek ve výši 50 tisíc korun, navýšit o dalších 30 tisíc Kč“.

Fotogalerie

Vlak
Vlak
Vlak_2
Vlak_2
Vlak_3
Vlak_3
Vlak_4
Vlak_4
Vlak_5
Vlak_5
Vlak_6
Vlak_6

United Energy
www.tepelnapohoda.cz

Copyright (c) 2008, United Energy | webdesign: CZ-Online Webdesign s.r.o. | Mapa stránek