Tepelná pohoda

Do škol

Soubory ke stažení

Tepelná Pohoda do škol - vzdělávací program pro studenty, žáky i předškoláky

Již v roce 2008 odstartovala společnost United Energy vzdělávací program pro základní školy regionu v rámci projektu Tepelná Pohoda do škol, jehož cílem bylo především seznámit děti s principem výroby tepla a elektřiny a doplnit tak výuku ve školách o praktické ukázky.
 Od té doby pokračoval program, jehož součástí jsou exkurze dětí do teplárny, v jarních a podzimních etapách až do podzimu 2012.
V roce 2010 rozšířila United Energy vzdělávací program pro nejmladší generaci "Když je doma teploučko" – děti z mateřských škol a v roce 2011 se teplárna v Komořanech projektem "Ochrana životního prostředí" otevřela rovněž studentům středních škol, pro které byly do té doby exkurze organizovány pouze příležitostně a to programem s názvem „Ochrana životního prostředí“.
V roce 2013 byl původní vzdělávací program „Jak se vyrábí a dodává teplo a elektřina“ přerušen a nahrazen zcela novým projektem  s názvem „Nebojte se matematiky“. Jedním z cílů projektu bylo přesvědčit žáky a studenty, že matematika není jen abstraktní věda, které je třeba se bát, ale že je součástí běžného života a může být i zajímavá.
Po třech letech fungování projektu „Nebojte se matematiky“ se Tepelná Pohoda do škol dočkala další inovace. Vznikl nový program pro středoškoláky s technickým zaměřením „Budoucnost v United Energy“, jehož cílem bylo nejen rozšířit výuku, ale zároveň v nich vzbudit zájem o pokračování ve studiu technických oborů na VŠ, ukázat jim možnosti uplatnění v teplárně a získávat v nich budoucí zaměstnance.

 

Od počátku zahájení vzdělávacího projektu Tepelná Pohoda do škol, tedy od roku 2008 do konce roku 2017, prošlo provozem komořanské teplárny na 2 000 dětí.

Fotografie z proběhlých exkurzí si můžete prohlédnout v rubrice Novinky.

Aktuálně!

Pozastavení vzdělávacího projektu Tepelná Pohoda do škol v roce 2018-2019

Téměř deset let organizovala společnost United Energy pro školy v regionu v pravidelných intervalech vzdělávací programy, jejichž součástí byly exkurze provozem teplárny. Nyní se rozhodla tradiční ucelené programy, především z důvodu personální náročnosti, na nějaký čas pozastavit a organizovat pouze samostatné exkurze na základě jednotlivých žádostí v rámci provozních možností. Více viz záložka „…komunikujeme“, kapitola Exkurze pro veřejnost a školy.

 


United Energy
www.tepelnapohoda.cz

Copyright (c) 2008, United Energy | webdesign: CZ-Online Webdesign s.r.o. | Mapa stránek