Tepelná pohoda

Do škol

Soubory ke stažení

Vzdělávací program pro studenty, žáky i předškoláky

Již v roce 2008 odstartovala společnost United Energy vzdělávací program pro základní školy regionu v rámci projektu Tepelná Pohoda do škol, jehož cílem bylo především seznámit děti s principem výroby tepla a elektřiny a doplnit tak výuku fyziky ve školách o praktické ukázky.
Od té doby pokračoval program, jehož součástí jsou exkurze dětí do teplárny, v jarních a podzimních etapách až do podzimu 2012. V roce 2010 rozšířila United Energy vzdělávací program pro nejmladší generaci – děti z mateřských škol a v roce 2011 se teplárna v Komořanech otevřela rovněž studentům středních škol, pro které byly do té doby exkurze organizovány pouze příležitostně. 
V roce 2013 byl původní vzdělávací program „Jak se vyrábí a dodává teplo a elektřina“ přerušen a nahrazen zcela novým projektem s názvem „Nebojte se matematiky“. Jedním z cílů projektu bylo přesvědčit studenty, že matematika není jen abstraktní věda, které je třeba se bát, ale že je součástí běžného života a může být i zajímavá.
Od počátku zahájení vzdělávacího projektu, tedy od roku 2008 do konce roku 2016, prošlo provozem komořanské teplárny téměř 2 000 dětí.

Fotografie z proběhlých exkurzí si můžete prohlédnout v rubrice Novinky.

Projekt "Budoucnost v United Energy" odstartován

Po třech letech fungování projektu „Nebojte se matematiky“ se Tepelná pohoda do škol dočkala další inovace. Už od dubna letošního roku se mohli studenti těšit na nový vzdělávací program s názvem „Budoucnost v United Energy“, jehož cílem je nejen rozšířit výuku, ale zároveň v nich vzbudit zájem o pokračování ve studiu technických oborů na VŠ, ukázat jim možnosti uplatnění v teplárně a získávat v nich budoucí zaměstnance.

 • Pro koho je program určen
  Projekt je určen pro studenty 1. – 4. ročníků středních škol technického směru a pro studenty kvinty – oktávy gymnázií Mostecka, Litvínovska případně Chomutovska.
  Projekt pro žáky základních škol je pozastaven na dobu neurčitou.

 • Z čeho se skládá program
  Program se skládá z přednášky na téma teplárna Komořany (co je teplárna, jak funguje, výroba tepla a elektřiny, princip kogenerace, CZT), z prezentace z oblasti lidských zdrojů (benefity, nabídka praxí, stáží, stipendií, možnosti uplatnění) a exkurze v provozu teplárny.
  Pro studenty jsou připraveny drobné upomínkové předměty, informační materiály a občerstvení. Do školy si také učitelé odnesou CD s krátkým videofilmem o vybraných profesích v United Energy

 • Jak a v jakých termínech je možné se přihlásit
  V případě zájmu o vzdělávací program je třeba hlídat tyto webové stránky, kde o vyhlášení exkurzí včas informujeme. Poté je nutné kontaktovat Ing. Kučerovou Miloslavu, e-mail: miloslava.kucerova@ue.cz, tel.: 476 447 471 případně p. Radka Škrábu, email: radek.skraba@setep.cz , tel.: 476 447 340 a zamluvit si termín. Jsme připraveni zodpovědět také vaše případné dotazy.

Aktuální informace
Jarní kolo exkurzí odstartovalo 6. dubna prezentací programu pro výchovné poradce a zástupce středních škol. Projektu "Budoucnost v United Energy" se zúčastnilo 115 studentů středních škol regionu.

Druhé kolo vzdělávacího projektu bude zahájeno 5. října 2017. Přesné termíny jsou upřesněny v Pokynech pro školy (v ikoně vpravo).

 

 


United Energy
www.tepelnapohoda.cz

Copyright (c) 2008, United Energy | webdesign: CZ-Online Webdesign s.r.o. | Mapa stránek