Tepelná pohoda

Kalendář

Soubory ke stažení

Firemní kalendář United Energy

Byl to originální vánoční dárek pro zaměstnance i obchodní partnery a byl první. Řeč je o firemním kalendáři, který vydala společnost United Energy v roce 2007 poprvé ve své historii. Nesl název "Ingriš", skládal se z černobílých fotografií známého cestovatele a hudebního skladatele Eduarda Ingriše a byl natolik povedený, že získal cenu v soutěži asociace reklamních agentur v kategorii tisk.
Byl první, ovšem ne poslední. Z prvotního nápadu se stala tradice a tak se v tomto roce připravuje komořanská teplárna na vydání již šestého firemního kalendáře.
Zatímco první kalendář nijak nesouvisel s činností United Energy, u následujících nástěnných kalendárií spojitost vždycky najdete….

Rok 2008
Název: Ingriš
Exkluzivní kalendář pro rok 2008 skládá hold profesionálnímu fotografovi,  hudebnímu skladateli a zmámenému cestovateli Eduardu Ingrišovi. Výběr snímků v tomto kalendáři představuje Eduarda Ingriše české veřejnosti jako talentovaného fotografa, který dokázal zachytit nejen krásu exotické krajiny, ale i každodenní život v ní. Soubor černobílých fotografií  mapují druhou životní etapu tohoto muže, která začíná v roce 1947, kdy přijíždí do Jižní Ameriky.


Rok 2009
Název: Ohlédnutí za stavbou elektrárny  Komořany
Kalendář pro rok 2009 vás vrací do poloviny minulého století. Skončila druhá světová válka a rozvíjející se československý průmysl potřebuje energii. Do severočeských Komořan proto přichází stovky dělníků, aby dokončili Němci započaté dílo.
Fotografie, jejichž autora neznáme a které se dochovaly v archívech firmy přes půl století, dokládají, kolik fyzické námahy stálo s tehdejší technikou postavit takový kolos, jako je komořanská elektrárna. Kalendář byl vydán u příležitosti 65. výročí od zahájení výstavby elektrárny.


Rok 2010
Název: Tepelná Pohoda
Kalendář pro rok 2010 je věnován projektu s  názvem Tepelná Pohoda, jež zastřešuje aktivity teplárenské společnosti United Energy ve prospěch regionu a jeho obyvatel.
Kalendář Vás ve fotografiích provede jednotlivými dílčími projekty a aktivitami tohoto dlouhodobého programu, jehož další vývoj můžete sledovat na webu Tepelné Pohody.

Rok 2011
Název: Tepelná pohoda objektivem fotografů
Kalendář pro rok 2011 byl prvním kalendářem, na které jste se podíleli i Vy!  Představuje nejlepší snímky amatérských i profesionálních fotografů, které vznikly na základě fotografické soutěže s názvem „Vyfoť si svou Tepelnou pohodu“,  kterou vyhlásila United Energy pro širokou veřejnost.


Rok 2012
Název:  Malíři Mostecka
Kalendář pro rok 2012 se věnuje Mostecku, tedy regionu, ve kterém United Energy působí. Záměrem kalendáře je představit tvorbu umělců, kteří se v regionu narodili, žijí zde, anebo jsou s ním jakkoli spjati a rozšířit tak povědomí veřejnosti o výtvarném umění na Mostecku. Vydáním tohoto kalendáře vzdává teplárenská společnost hold i ostatním výtvarníkům, kteří se zasloužili o kulturní vývoj našeho regionu.


Rok 2013
Název:  S námi pocítíte teplo
Tentokrát si United Energy, jako výrobce tepla a dodavatel tepelné pohody, kladla za cíl dodat obchodním partnerům i veřejnosti pohodu - nejen tu tepelnou, energii a optimismus právě prostřednictvím firemního kalendáře pro rok 2013. Ústředním motivem kalendária je totiž obrázek dětského plyšového medvídka, objevujícího  se na všech listech v rozličných podobách, který majitele kalendáře zcela jistě zahřeje u srdce.


 Rok 2014
Název:  Warmht 2014
Kalendář pro rok 2014 Vás tentokrát, prostřednictvím třinácti glamour fotografií, provede samotnými útrobami komořanské teplárny.
Věříme, že spojení krásy ženského těla se syrovým průmyslovým prostředím ve Vás vyvolá pouze příjemné a hlavně hřejivé  emoce.

Rok 2015
Název:  Život u nás
Průmysl a příroda. Doba, kdy byla tato slova v přímém protikladu, je už pryč. Symbolem 21. století se stala symbióza. Ohleduplnost průmyslu k přírodě. Snaha o soužití. Důkazem toho, že firmy - a United Energy nevyjímaje - berou své ekologické závazky vážně, je zlepšující se životní prostředí na severu Čech. A také kalendář pro rok 2015, který jasně ukazuje, že to není jen člověk a průmysl, kdo se přizpůsobuje novým podmínkám. I příroda nám ukazuje neuvěřitelnou schopnost adaptace. Firemní kalendář pro rok 2015 přináší fascinující a rozmanitou přehlídku obyvatel areálu teplárny.

Rok 2016
Název:  "...i humor zahřeje"
Již název kalendáře vypovídá mnohé o jeho námětu. Dvanáct obrázků kresleného humoru na téma teplo a tepelná pohoda ušil komořanské teplárně na míru známý karikaturista a písničkář Miroslav Kemel, který v současné době tvoří vtipy pro deník Právo.

Rok 2017
Název:  Mostecko pohledem dětí aneb pošli to dál
Kalendář komořanské teplárny se po pěti letech opět věnuje regionu z pohledu výtvarného dění. Tentokrát však nepředstavuje tvorbu umělců, kteří zde léta žili a tvořili, ale výtvarný um současných žáků Základní umělecké školy v Litvínově.
Jakmile dáte dětem do rukou barvy, zaručeně vás překvapí svou kreativitou a nezměrnou fantazií. Jejich představivost nezná mezí. To dokazuje i letošní kalendář s názvem Mostecko pohledem dětí aneb pošli to dál, kde jsou jednotlivé kresby koncipovány jako pohlednice, které je možné komukoliv poslat.

Rok 2018
Název:  Od ohně k teplárně
Kalendářem pro rok 2018 vám chceme představit dlouhou a trnitou cestu vedoucí k technickému rozvoji lidstva dnešnímu domácímu pohodlí. To vše by nebylo možné bez vynálezů a průmyslového vývoje, jež vedl k využívání různých druhů energií a vzniku moderních tepláren, takových, jako je ta naše. Jednotlivé listy kalendáře ukazují energie, jak postupně od pradávna v časovém sledu vznikaly.
Kalendář Od ohně k teplárně je zajímavý tím, že je doplněn speciální barvou, která večer, po nasvícení denním světlem svítí a v místě energie vytváří světelné efekty.

Rok 2019
Název:  Trojrozměrný svět energie
Hlavní myšlenkou kalendáře pro rok 2019  je taková malá exkurze komořanskou teplárnou. Ta pak pozorovateli pomoci brýlí, umístěných ve výseku kalendáře na zadní straně, přináší reálný 3D pohled z prostředí výroby energie.
Motivem jednotlivých stran jsou stereoskopicky nafocené fotografie dokumentující rozmanité technologie teplárny. Divák má při nasazení 3D brýlí pocit reálného prostoru a stává se pro tu chvíli jeho součástí.
Bez brýlí působí stereoskopická fotografie zvláštním, téměř uměleckým dojmem a jistě zaujme na první pohled. Než přijde ten druhý, prostorový…


United Energy
www.tepelnapohoda.cz

Copyright (c) 2008, United Energy | webdesign: CZ-Online Webdesign s.r.o. | Mapa stránek