Tepelná pohoda

Podpořené akce

Devětatřiceti dětem z Kojeneckého ústavu v Mostě udělali velkou radost zaměstnanci Severočeské teplárenské. Vyvezli je totiž na výlet do chomutovského zooparku mezi zvířátka a zprostředkovali jim tak nevšední zážitek, pro jiné děti tak běžný. Výlet zrealizovala Severočeská teplárenská v rámci prvního projektu firemního dobrovolnictví pod názvem SETEP DAY.

Severočeská teplárenská (ST) je dceřinou společností společnosti United Energy, která svůj projekt firemního dobrovolnictví pod názvem Energický den s kladným ohlasem pořádá již osm let. Vedení společnosti ST usoudilo, že by bylo hezké a záslužné, aby i „dcerka“ měla svůj vlastní charitativní projekt a tak se zrodil SETEP DAY“, okomentovala vznik projektu Miloslava Kučerová, tisková mluvčí komořanské teplárny.
Mezi jednadvaceti dobrovolníky byli i tři muži. Například Tomáš Tvrdík se o účast na akci přihlásil okamžitě, jak se o ní doslechl. Sám má doma čtyřměsíční dítě. „Děti potřebují někam jezdit, mít nové podněty. Za to, kde jsou teď, přece nemohou“, řekl dobrovolník.
Zaměstnanci teplárny si přišli děti vyzvednout přímo do kojeneckého ústavu, kde na ně již čekal připravený autobus. Každý účastník se během dopoledne věnoval jednomu z dětí. Žádný ze zaměstnanců neřešil, zda bude doprovázet kluka nebo holčičku.

K celé akci se vyjádřila i hlavní setra Irena Jeřábková: „S dětmi do zooparku jezdíme docela často, protože je tak blízko, ale problém je mít dost rukou na doprovod. Právě proto je tahle pomoc tak skvělá, dětí může jet díky dobrovolníkům mnohem víc“.

„Z výletu se neradovaly jen děti. Nadšení pohltilo i naše zaměstnance. Tuto akci zcela určitě znovu zopakujeme“, dodala Kučerová.

Fotogalerie

1
1
2
2
3
3
4
4

United Energy
www.tepelnapohoda.cz

Copyright (c) 2008, United Energy | webdesign: CZ-Online Webdesign s.r.o. | Mapa stránek